programtablå



Måndag 14/8

18.30
Paus program

20.00
Helluntaiseurakunta

Ett program från Finska Pingstförsamlingen

21.00
Better way to live

Ett program från Barak organization

22.00
Democracy now!

Ett amerikanskt oberoende nyhetsmagasin, utan statligt eller kommersiellt stöd

 

 

Tisdag 15/9

18.30
AgapeTV

Veckans bibelundervisning från församlingen Agape i Göteborg

19.00
Paus program

20..30
Ethio-TV

Predikan med sång och musik från Ethiopian Evangelical Church

21.00
Bonanza

På Ponderosa utspelar sig berättelsen om ranchägaren Ben Cartwright och hans söner Adam, Hoss och Little Joe
Textat på svenska

21.49
Paus program

22.00
Democracy now!

Ett amerikanskt oberoende nyhetsmagasin, utan statligt eller kommersiellt stöd

 

 

Onsdag 16/9

18.30
Paus program

19.30
Hoppets väg

Predikan med pastor Charles Stanley

20.00
Paus program

22.00
Democracy now!

Ett amerikanskt oberoende nyhetsmagasin, utan statligt eller kommersiellt stöd

 

 

 

Torsdag 17/9

18.30
Paus program

20.30 - 21.00
AgapeTV

Veckans bibelundervisning från församlingen Agape i Göteborg

21.00
Paus program

22.00
Democracy now!

Ett amerikanskt oberoende nyhetsmagasin, utan statligt eller kommersiellt stöd n

 

 

Fredagv18/9

18.30
Paus program

19.00
Hoppets väg

Predikan med pastor Charles Stanley

19.30
Paus program

21.30
Ethio-TV

Predikan med sång och musik från Ethiopian Evangelical Church

22.00
Democracy now!

Ett amerikanskt oberoende nyhetsmagasin, utan statligt eller kommersiellt stöd

23.00
Lång film

 

 

Lördag 19/9

16.00 - 16.30
JMG TEMA arbete

Ett magasin producerat av journaliststudenterna på JMG

16.30 - 17.00
JMG TEMA arbete,Del 2

Ett magasin producerat av journaliststudenterna på JMG

17.00
JMG HUMOR

Ett magasin producerat av journaliststudenterna på JMG

17.45
Mänskligarättingheter, del 1

Dokumentär

18.30
Mänskligarättingheter, del 2

Dokumentär

19.15
Tema-Miljökatastrofer

Konsert med Munkebäcksgymnasiet

20.45
Tema-Hits

Konsert med Munkebäcksgymnasiet

20.45
Partillerocken

Från finalen 2017 på Ungdomens hus i Partille

23.03
Best of Frame 2011

Frame är en årlig kortfilmsfestival, tävling och mötesplats för filmare och filmintresserade i Västsverige.

 

 

 

Söndag 20/9

17.30
Ethio-TV

Predikan med sång och musik från Ethiopian Evangelical Church

18.00
The hour of empowerment

Ett program från The True Worshippers Outreach & Evangelical Ministries Sweden

18.30
Hoppets väg

Predikan med pastor Charles Stanley

19.00
Resa runt

19.30
AgapeTV

Veckans bibelundervisning från församlingen Agape i Göteborg

20.00 - 00.00
Paus program